Bezpieczeństwo w sieci

W ostatnich tygodniach wiele czasu spędzamy przy komputerach, urządzeniach elektronicznych i w otoczeniu Internetu.

Zadbajmy, aby odbywało się to w bezpieczny sposób.

 

Według najnowszych badań* co 5 dziecko przyznaje, że zdarzyło mu się trafić w sieci na treści przeznaczone tylko dla dorosłych. Aż 89% z nich deklaruje, że trafiło na takie treści przypadkowo. Jednocześnie świadomość tego, że problem może dotyczyć ich  dzieci, deklaruje jedynie 8% rodziców.

Kontakt z nieodpowiednimi treściami może mieć szkodliwy wpływ na psychikę oraz rozwój dzieci. W ramach szerzenia wiedzy na temat ochrony najmłodszych przed szkodliwymi treściami, powstała strona internetowa www.dzieckowsieci.pl. Znajduje się na niej m.in. spis zasad regulujących korzystanie z Internetu przez najmłodszych, rekomendowanych do wdrożenia
w każdym domu.

*„Rodzice i dzieci wobec zagrożeń dzieci w Internecie”, TNS dla Orange Polska i Fundacji Orange we współpracy z Fundacją Dajemy Dzieciom Siłę, czerwiec 2016

Materiał nadesłała Elżbieta Sabal, psycholog