Ćwiczenia oddechowe dla małych i DUŻYCH

1. Zestaw ćwiczeń oddechowych nr 1.

 

Za siedmioma górami i siedmioma rolkami papieru toaletowego oraz jedną srebrną walizką ….w mysiej norce mieszkały dwie małe myszki…

Drodzy , utrzymujmy teraz płuca w dobrej formie. Zestaw ćwiczeń oddechowych dla małych i DUŻYCH. Ćwiczenia oddechowe zwiększają ciśnienie końcowooddechowe w naszym drzewie oskrzelowym. Cierpliwe, długie, spokojne oddechy, zaczynamy od 3 i intensyfikujemy w ciągu tygodnia do 10 na godzinę. Dzięki temu zwiększamy ciśnienie w klatce piersiowej i wzmacniamy odporność.


Pozdrawiamy, Eksperci Mowy PhD Małgorzata Konczanin i neurologopeda Elwira Konczanin-Dołkowska

2. Zestaw ćwiczeń oddechowych nr 2.

Drogie dzieci,  zazwyczaj ćwiczenia oddechowe powtarzaliśmy w naszym gabinecie logopedycznym, którego nazwa słodko brzmi ” Cukiereczek”. Gabinet ten znajduje się w Przedszkolu Miejskim nr 8 w Olsztynie.
Teraz nagrywamy je dla Was w domu korzystając z najprostszego sprzętu i rekwizytów.
Zielone serduszko jest moim ulubionym rekwizytem, który dostałam kiedyś od Magdy. Jest ono bardzo miłe w dotyku i przypomina nam, że oddychanie jest czynnością fizjologiczną, niezbędną do życia.

Do zobaczenia w zdrowiu, PhD Małgorzata Konczanin

3. Zestaw ćwiczeń artykulacyjnych. Zabawa z głoską [ż].

Kwarantannki logopedyczne to cykl filmów logopedycznych, który powstał spontanicznie podczas pandemii.
Celem naszych filmów jest bawiąc uczyć, nieść otuchę i radość dzieciom i dorosłym poprzez zdalne nauczanie.
Scenografia jest bardzo skromna ponieważ korzystamy z wszystkich akcesoriów znajdujących się w domu. Nagrywamy telefonem komórkowym.


Pozdrawiam, neurologopeda Elwira Konczanin-Dołkowska