Konkurs biblioteki szkolnej „Sleeveface – coś więcej niż zwykłe selfie”.

Uwaga!

Biblioteka Szkolna ogłasza konkurs!

„Sleeveface – coś więcej niż zwykłe selfie”

„Narodowa” kwarantanna staje się coraz bardziej uciążliwa. Nauka jest trudna i wyczerpująca. Proponujemy Wam zatem chwilę oddechu.

SLEEVEFACE to zdjęcia, których elementem jest okładka książki, wmontowana w ten sposób, że widoczna jest jako część twarzy, ciała bądź całej sylwetki. W efekcie powstaje złudzenie prezentujące czasem zabawne, czasem kreatywne połączenie osobowości czytelnika z jego książkowym wcieleniem. Wystarczy wybrać okładkę ulubionej  książki i sprytnie wmontować ją w zdjęcie części swojej twarzy lub sylwetki. Zadanie można potraktować poważnie lub z przymrużeniem oka. Galerię najciekawszych zdjęć zamieścimy na stronie internetowej biblioteki, a także przygotujemy wystawę fotografii w technice sleeveface na terenie szkoły, gdy już szczęśliwie do niej wrócimy.

Przewidujemy też nagrody (niespodzianki!)

Na zdjęcia czekamy do końca maja 2020 r. na adres: bibliotekazso3olsztyn@gmail.com
Nauczyciele Biblioteki Szkolnej

Jak przygotować się do konkursu? To proste!

 • należy wybrać książkę, która stanie się przedmiotem sesji typu sleeveface
 • przygotować stylizację: ubrań, fryzur, makijażu, rekwizytów i akcesoriów, które wymusza ilustracja na okładce książki
 • realizacja sesji fotograficznej
 • obróbka zdjęć
 • przesłać gotowe prace na adres: bibliotekazso3olsztyn@gmail.com

Kryteria oceny:

Na ocenę składają się trzy elementy:

 1. Efekt pracy (wytwór), a w szczególności:
  1. zgodność z tematem projektu,
  2. oryginalność,
  3. kompozycja,
  4. stopień wykorzystania materiałów źródłowych,
  5. estetyka i staranność,
 1. Wkład ucznia w realizację zadania, a w szczególności:
  1. zaangażowanie ucznia,
  2. pomysłowość i innowacyjność,
  3. stopień trudności zadań,
  4. terminowość wykonania
 2. Na konkurs należy przesłać zdjęcia czarno-białe lub kolorowe w postaci cyfrowej. Zdjęcia powinny być dostarczone w maksymalnej możliwej rozdzielczości, w formacie jpg. Zdjęcia mogą być poddane obróbce w programach graficznych. Nie zezwala się stosowania fotomontaży, ani kolaży polegających na łączeniu elementów pochodzących z różnych plików lub dokonywania zmian w oryginalnej kompozycji zdjęcia.

!!!!!! Biblioteka zastrzega sobie prawo do wykorzystania wszystkich nadesłanych fotografii do organizacji pokonkursowej wystawy oraz w innych celach promocyjnych Biblioteki.

Przykład:

Konkurs fotograficzny „Sleeveface – schowaj się za książkę ...