Dzień Rodziny

Rodzina – tu zaczyna się życie, a miłość nigdy się nie kończy”

W roku 2020 Międzynarodowy Dzień Rodzin przypada na 15 maja. Święto to ustanowione zostało przez Zgromadzenie Ogólne ONZ 20 września 1993.  Ma na celu pogłębienie świadomości społeczeństwa, rządów na temat znaczenia rodziny i jej problemów we współczesnym świecie.

Rodzina to podstawowa grupa społeczna. Fundament, który buduje całość. Dla dziecka rodzina jest całym światem. Nie ma nic ważniejszego poza najbliższymi. W codziennym pędzie często zapominamy o tym, jak ważna jest rodzina i relacje
z najbliższymi. Lekceważymy z pozoru błahe czynności i wspólnie spędzony czas, a przecież jest to kluczowe do pielęgnowania rodzinnych więzi. Dzień Rodzin ma więc przypomnieć, że to, co ważne, mamy na wyciągnięcie ręki i powinniśmy o to zadbać.

Co można robić tego dnia? Wszystko co fajne, byle razem:
– wspólne gotowanie lub pieczenie
– seans filmowo-bajkowy
– układanie puzzli, w gry planszowe
– oglądanie rodzinnych zdjęć
– wspólny spacer, wycieczka rowerowa
– rozmowa i przytulas 🙂


Opracowały:
Elżbieta Sabal
Anna Tomaszewicz
Magdalena Słowik