FINAŁ akcji – Kartka dla Medyka

AKCJA – KARTKA DLA MEDYKA

„Jak wygląda świat, kiedy życie staje się tęsknotą?

Wygląda papierowo, kruszy się w palcach, rozpada. Każdy ruch przygląda się sobie, każda myśl przygląda się sobie, każde uczucie zaczyna się i nie kończy, i w końcu sam przedmiot tęsknoty robi się papierowy i nierzeczywisty. Tylko tęsknienie jest prawdziwe, uzależnia…” Olga Tokarczuk

Uczucie tęsknoty za zdrowym światem podczas pandemii   zobrazowały dzieci z SP nr 25 w Olsztynie. Kartka dla Medyka to akcja zainicjowana przez SP nr 25 w Olsztynie. Rysunki uczennicy kl. Vi Julii Prusik zdobią baner, autorstwa pani Ani Karżewicz (opiekuna strony internetowej naszej szkoły), który zawieszono przed  Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalem Dziecięcym w Olsztynie.

Nadesłane prace przez dzieci ze SP nr 25 w Olsztynie, m.in. Filipa Pęgiera z kl. IVd w ramach podziękowania za  troskę o nasze zdrowie,  powędrowały do gabinetów lekarzy, logopedów, pielęgniarek i służb medycznych w różnych instytucjach , którzy teraz  w sposób szczególny troszczą się o nasze zdrowie.

Dziękujemy wam, że w tym trudnym czasie jesteście z nami.

Prace  naszych uczniów dotarły do :  Wojewódzkiego  Specjalistycznego  Szpitala Dziecięcego w Olsztynie, Warmińsko – Mazurskiej  Izby Lekarskiej , Wojewódzkiego  Szpitala Specjalistycznego, NZOZ Wojewódzkiej Specjalistycznej Przychodni Stomatologicznej w Olsztynie, Kliniki Dowgierd,  Poradni Chirurgii Onkologicznej w Olsztynie, NZOZ Marek Reza, Wojewódzkiej  Specjalistycznej  Przychodni Lekarskiej, Firmy  WOJ- gabinet ortopedii i traumatologii narządu ruchu, Hura Medical Center Olsztyn,  szkolnego  gabinetu stomatologa i pielęgniarki przy SP nr 25 w Olsztynie i wielu lekarzy z województwa warmińsko-mazurskiego.

Z podziękowaniami dla wszystkich, którzy włączyli się do akcji, rysowali, szyli maseczki, piekli ciasto.

Agnieszka Koterska