Pamiętamy o Dniu Ojca

Dzień Ojca w Polsce obchodzony jest 23 czerwca

niezmiennie od 1965 roku. Pierwsze święto ku czci ojców miało miejsce w Stanach Zjednoczonych już w roku 1910. Dokładnie trzy lata po ustanowieniu Dnia Matki córka weterana wojennego Sonory Smart Dodd postanowiła podziękować swojemu ojcu za trud włożony w opiekę i ochronę rodziny. Podziękowanie miało być skierowane nie tylko do własnego taty, ale także wszystkich innych. Wydarzenie z małego miasteczka długo czekało, by stać się oficjalnym świętem. Dopiero w roku 1972 prezydent Nixon ustanowił 10 czerwca Dniem Ojca. Święto dostało miano międzynarodowego i jest coraz częściej obchodzone przez rodziny na całym świecie, przy czym nie w każdym kraju w tym samym czasie. Przykładowo: na Litwie świętuje się w pierwszą, w Austrii – drugą, a w Turcji, Wielkiej Brytanii i na Ukrainie – w trzecią niedzielę czerwca. Z kolei Włosi, Hiszpanie, Portugalczycy i Francuzi obchodzą Dzień Ojca 19 marca.

Niezależnie od daty, czy miejsca, jest to wyjątkowy dzień, w którym każde dziecko bez względu na wiek ma okazję wyrazić miłość, wdzięczność i podziękowanie swojemu ukochanemu tacie. Można to uczynić poprzez wiersze piosenki, własnoręcznie wykonane prezenty, czy też oryginalne śniadanie lub deser.    ( sp25swietlica@o2.pl )

Kornel kl. II f

Film przesłany przez Konrada z kl. IV b oraz jego życzenia dla Taty 🙂  =====>  WEJDŹ, aby zobaczyć filmik

TATA w oczach dzieci z klasy I d.

Jaki jest mój tata?

Jak spędzam czas wolny z Tatą?