Uczniowie klasy 4 B mogli poczuć się jak bohaterowie „Akademii Pana Kleksa”.

13 października 2020 roku odbyła się lekcja otwarta języka polskiego w klasie 4 B. Dzieci miały okazję poczuć się jak bohaterowie „Akademii Pana Kleksa” przenosząc się w świat fantazji. Uczyli się obchodzenia z atramentem. Po części teoretycznej lekcji odbyła się część praktyczna. Zabawa polegała na robieniu dużych kleksów na arkuszu papieru, który następnie składano na połowę i odczytywano różne historie z powstałych w ten sposób obrazków. Dzieci mogły domalować brakujące części . Wśród kleksów znalazły się zwierzęta, postacie z bajek. Niektóre atramentowe arcydzieła można zobaczyć na zdjęciach. Wszyscy świetnie się bawili, z radością odkrywając symetrycznie odbite kształty. Następnie uczniowie nadawali tytuły swoim „kleksom – obrazkom” i opisywali je. Uczniowie za swoją pracę zostali nagrodzeni piegami. Dzięki nietypowej lekcji języka polskiego mogliśmy choć na chwilę przenieść się w magiczny świat Ambrożego Kleksa.

Nauczyciel prowadzący: Monika Krzętowska

Nauczyciel współorganizujący kształcenie integracyjne: Anna Bogdaniuk