Akcja promowania życzliwości

21 listopada obchodzony jest jako

Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień,

dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji. 

Idea tego święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych. Oryginalna nazwa święta brzmi Hallo World Day i symbolizuje cel tego dnia, czyli mówienie hallo(cześć) do przynajmniej dziesięciu osób dziennie.

Obecnie Dzień Życzliwości obchodzony jest w ponad 180 krajach. Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, wzbudzenie w nich pozytywnych emocji. Jest to apel przeciwko problemom i często smutnej rzeczywistości. Przesłanie akcji jest proste- bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta.

Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką.

Samorząd Uczniowski SP25 dołącza do akcji promowania życzliwości. Prosimy zatem naszych uczniów i nauczycieli o zaangażowanie i przygotowanie kolorowych jesiennych liści, na których znajdzie się kilka miłych słów lub pozdrowień. Liście i napisy mogą być wykonane na kolorowym papierze dowolną techniką. Zdjęcia liści prosimy przesyłać mailowo do opiekunów Samorządu Uczniowskiego na adres: 7wok@wp.pl do 20 listopada. Galeria zdjęć zostanie opublikowana na stronie internetowej naszej szkoły.

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego