Polska Niepodległa 2020 na PLAKATACH

10 listopada 1918 roku,  Józef Piłsudski powrócił z  Magdeburga do okupowanej przez Niemców Warszawy. Następnego dnia, 11 listopada 1918 roku, Rada Regencyjna przekazała mu dowództwo nad polskim wojskiem. Jedną z pierwszych decyzji Józefa Piłsudskiego było wydanie rozkazu rozbrojenia Niemców. 11 listopada 1918 roku w Compiegne został podpisany rozejm kończący I wojnę światową. Po raz pierwszy od 123 lat, w Warszawie sytuację kontrolowały polskie wojska. Później pamiętny 11 listopada uznano za symboliczną datę odzyskania niepodległości i ustanowiono w tym dniu Narodowe Święto Niepodległości.

Chcąc uczcić

102 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę,

uczniowie klas IV – VIII przygotowali plakaty o tematyce patriotycznej

pod kierunkiem nauczycieli historii: Joanny Katarzyńskiej – Piskórz i Mariusza Królika.

Tak rodziła się niepodległość na PLAKATACH uczniów 🙂