ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W KLASIE II D

„Dziwny jest niedźwiedzi ród,
że tak bardzo lubi miód”

– mruczanka Kubusia Puchatka

„Kiedy spytają cię, jak się masz, odpowiedz po prostu, że wcale”

A. A. Milne „Kubuś Puchatek”

25 listopada ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Święto to zostało ustanowione w 2002 roku, dokładnie w 100 rocznicę powstania tej popularnej zabawki.  Z powstaniem pluszowej maskotki wiąże się legenda sięgająca roku 1902. To właśnie wtedy ówczesny prezydent Stanów Zjednoczonych – Theodore Roosevelt, podczas polowania nie zgodził się na zastrzelenie małego niedźwiadka. Wydarzenie to opisał dziennik „Washington Post” i powstała karykatura prezydenta, który broni małego misia. Popularność rysunku wykorzystał właściciel sklepu z zabawkami w Nowym Jorku i uszył pierwszego pluszowego misia. Na cześć prezydenta nazwał maskotkę: „Teddy’s Bear”. Narody anglojęzyczne do dziś pluszowego misia nazywają Teddy Bear, a maskotka stała się niekwestionowanym królem zabawek.

Pluszowe misie towarzyszą ludziom na całym świecie. Sympatyczne niedźwiadki występują w wielu bajkach. Są tam najlepszymi przyjaciółmi i bywają najczęściej pluszowe. Przypomnijmy sobie najsłynniejsze misie, jakie znamy z bajek  i filmów.

  •  MIŚ USZATEK
  • MIŚ PADDINGTON
  • MIŚ COLARGOL
  • KUBUŚ PUCHATEK
  • GUMISIE
  • TROSKLIWE MISIE
  • MIŚ BALOO
  • MIŚ JASIA FASOLI

 Mały czy duży, zawsze kojarzy się z ciepłem i radością😊

Dzisiaj ma swoje święto😊

NAJWSZYSTKIEGO  MISIU😊

od klasy 2 d i wszystkich dzieci na świecie😊