Szkoła do hymnu 2020

Po lewej stronie na szarym tle klucz wiolinowy i napis Szkoła do hymnu - logo akcji. Poniżej napis wtorek, 10 listopada 2020 r., godz. 11:11. Zapraszamy do udziału w akcji MEN. Po prawej stronie żołnierze przez grobem nieznanego żołnierza idący na zmianę warty.

Nasza szkoła przystąpiła do kolejnej edycji akcji MEN „Szkoła do hymnu”.

W tym roku 10 listopada, o godzinie 11:11 ze względu na ograniczenia wynikające ze stanu epidemii łączyliśmy się za pomocą komunikatorów i odśpiewaliśmy wspólnie w danej klasie on-line „Mazurka Dąbrowskiego”. A wszystko po to, aby wspólnie świętować szczególnie ważną dla Polaków rocznicę.

Zachęcamy do zapoznania się z ulotką „Szanuj, kochaj, chroń” przygotowaną przez Ministerstwo Obrony Narodowej, która w syntetyczny sposób opisuje prawidłowe sposoby prezentowania flagi i innych symboli narodowych. Broszura wskazuje również, jaką postawę przyjąć w czasie śpiewania hymnu, a także wymienia najczęściej popełniane błędy podczas wykonywania „Mazurka Dąbrowskiego”.

Materiały:

Szanuj, kochaj, chroń – broszura