EUROPEJSKA NOC NAUKOWCÓW 2020 – KLASA VD

27 listopada już po raz 15- sty obchodzono

Europejską Noc Naukowców.

Z tej okazji badacze z Instytutu Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN w Olsztynie przeprowadzili, w czasie od 27 listopada do 4 grudnia 2020, serię 15 wykładów online dla młodzieży szkolnej. Przygotowane w ramach projektu EIT Food #AnnualFoodAgenda wykłady poruszały najciekawsze zagadnienia z obszaru żywności, żywienia i zdrowia człowieka.

Z tej okazji, dnia 1 grudnia 2020, klasa Vd uczestniczyła w wykładzie pt. „Co to jest liofilizacja?”. Wykład prowadziła Pani dr Anna Ogrodowczyk z Instytutu Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN w Olsztynie. Dowiedzieliśmy się w jaki sposób przeprowadza się proces liofilizacji, ile wody potrzeba do produkcji mięsa i spodni. Ile wody ma w sobie ogórek i co jedzą astronauci.

Swoją wiedzę sprawdziliśmy w quizie kahoot. Gratulacje dla uczestników i zwycięzców 🙂

Dziękujemy Pani Doktor oraz Pani Iwonie Kieda za możliwość uczestnictwa w tym niezwykle interesującym wydarzeniu.

Uczniowie klasy Vd

KLIKNIJ ——>    Zapraszamy do obejrzenia wydarzenia poniżej 🙂