Dzień Babci i Dziadka w świetlicy

DZIEŃ BABCI I DZIADKA to szczególny dzień rodzinny.

W tym roku przypada na okres pandemii koronowirusa. Dbając o zdrowie najbliższych niektórzy z nas rezygnują ze spotkań, co nie znaczy, że nie pamiętają o swojej kochanej babci i dziadku.

Prace Michała i Oli z kl. IIID

Chcąc wywołać na ich twarzach uśmiech, dzieci z klasy IIC i IIA wykonały piękne laurki z materiałów dostarczonych przez panią Agnieszkę Koterską z „FUNDACJI POMOC W KOMUNIKOWANIU SIĘ”. Kartki z życzeniami zostaną „przekazane” seniorom przez wolontariuszy.

Laurki dla babci i dziadka od Milenki, Marysi, Nadii, Lenki i Kacperka z kl. IIC oraz Weroniki, Marysi, Amelki z kl. IIA

Łąkę pełną kwiatów i życzeń „przesyła” klasa IB.

Uczniowie z klasy IIA postanowili obdarować babcie zrobionymi własnoręcznie wachlarzami.

Wachlarze dla babci

Ten czas zainspirował nas do rozmów na temat pomocy seniorom, dbania o zdrowie oraz stałe kontakty. W tym ostatnim przypadku dzieci wpadły na pomysł zastąpienia spotkania z bliskimi na rozmowę telefoniczną bądź wideorozmowę, aby móc wyznać kochanym babciom i dziadkom swoje serdeczne uczucia.

Prace wykonały: Weronika, Ksawery z kl. IIID oraz Alicja z kl. IIIC
Laurka Wiktorii z kl. IIIF dla jej babci

 

Opracowanie: Anna Karżewicz, Monika Hrynkiewicz, Justyna Hołownia, Renata Żukowska, Jędrzej Kołakowski.