Rodzinka jeży – lekcja plastyki w klasie III a

Jak wygląda jeż każdy z nas wie, ale wykonać samodzielnie jeża z masy solnej to już inna sprawa.

Uczniowie klasy III a zmierzyli się z tym trudnym zadaniem. Najpierw, każdy samodzielnie zagniótł masę solną. Zapewniam, że wcale nie jest to łatwa sprawa. Każdy łączył 3 składniki: szklankę mąki, szklankę soli i 1/3 szklanki wody. Rekordzista wyrobił ciasto w kilka minut, niektórym zajęło to około 10 minut.  Następnie każdy uczeń kształtował z masy figurki jeży i przy użyciu nożyczek formowali charakterystyczne kolce – wizytówkę każdego jeża.

Jak wyglądają kolczaste rodziny?- oceńcie sami. Nam bardzo się podobały. Może Wy też spróbujecie?

Pracę uczniów nadzorowały, pomocy udzielały i nad bezpieczeństwem czuwały nauczycielki:

Katarzyna Szmalc- Pisarska i Monika Sawczuk.