Tłusty Czwartek może być FIT

„Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek,

a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła”.

Zwyczaj jedzenia słodkich pączków pojawił się w Polsce około XVII wieku, ale wtedy jeszcze wyglądały nieco inaczej niż obecnie. Miały w środku ukryty orzeszek, a ten, kto trafił na taki pączek, miał cieszyć się dostatkiem, szczęściem i powodzeniem.

Tłusty Czwartek
Autor: Zuzanna D. kl. VII F

Tradycja do dziś nakazuje, aby w tłusty czwartek zjeść choć jednego pączka. Kto tego nie zrobi, temu do końca roku nie będzie się wiodło.

Laura G. z klasy VD, dzięki naszej Pani Magdalenie Słowik, postanowiła podzielić się swoim doświadczeniem nie tylko w jedzeniu, ale i pieczeniu. I to bardzo zdrowych, bo nie tłustych faworków. Szkoda, że nie możemy spotkać się z Laurą w szkole i spróbować tych pyszności 😉