Dzień Kobiet w świetlicy szkolnej

Międzynarodowy Dzień Kobiet

obchodzimy od ponad 100 lat, a jego początków upatrywać można w wydarzeniach związanych z walką o emancypację kobiet. 

Na zajęciach świetlicowych rozmawialiśmy o tym, jakie znaczenie w życiu ma kobieta. Nawiązaliśmy również do okresu komunistycznego w Polsce, po to aby wytłumaczyć dzieciom skąd się wzięło święto kobiet w naszym kraju. Dziś panie raczej nie dostaną rajstop czy mydła, ale 8 marca mogą liczyć na szczególne traktowanie ze strony mężczyzn, a także na drobne upominki i kwiaty, niekoniecznie goździki:)

Oprócz Koncertu dla Kobiet, jaki miał miejsce w świetlicy podczas pracy zdalnej, dzieci wykonały bukiety kwiatów dla swoich pań z najlepszymi życzeniami.

Kartka dzień kobiet
Bukiet kwiatów wykonany podczas zajęć zdalnych przez Lenkę.
Opracowanie: Anna Karżewicz