Matematyczne Muchy w klasie II e

Z matematyką na wesoło w klasie II e

Matematyka to królowa nauk – jednak nie zawsze musi ona być trudna i poważna.

Uczniowie klasy IIe poznali sposób na miłe utrwalenie tabliczki mnożenia. Tym sposobem była zabawa o nazwie „Matematyczne muchy”.  Dzięki tej grze możemy rozwijać umiejętności matematyczne w zakresie dodawania, odejmowania, mnożenia czy dzielenia.  Poziom zadań zależy od wiedzy i umiejętności dzieci. Dzieci bardzo chętnie podjęły wyzwanie. Mieliśmy również możliwość sprawdzić swój refleks i umiejętność współdziałania w grupie. Niestety trzeba liczyć się z hałasem, bo emocje są naprawdę duże. Nauka poprzez zabawę jest zawsze bardzo przyjemna!

ZOBACZCIE nasz FILMIK 🙂

Matematyczne muchy kl. 2e Matematyczne muchy kl. 2e

Opracowała: Magda Gomoła