Ogólnopolska akcja profilaktyki czerniaka „ZNAMIĘ! ZNAM JE?”

Uczniowie klas 7 i 8 w ramach zdalnych lekcji biologii włączyli się w Ogólnopolską akcję profilaktyki czerniaka „ZNAMIĘ! ZNAM JE?”. Patronat honorowy nad programem edukacyjno-informacyjnym objął Minister Edukacji Narodowej. Kampania powstała z inicjatywy Akademii Czerniaka, która jest sekcją naukową Polskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej. Patronat nad działaniami Akademii objęły Polskie Towarzystwo Dermatologiczne i Polskie Towarzystwo Onkologii Klinicznej.

Celem kampanii jest zwiększenie świadomości społecznej na temat czerniaka – czynników ryzyka oraz metod skutecznej profilaktyki.

Dzięki przeprowadzonym zajęciom uczniowie nabyli umiejętność rozpoznawania czerniaka, nauczyli się regularnego samobadania skóry, a przede wszystkim zapoznali się z czynnikami podnoszącymi ryzyko zachorowania na czerniaka i zasadami ochrony przed tym groźnym nowotworem.

 zobacz ===> ULOTKA_znamie_znam_je

Może być zdjęciem przedstawiającym tekst „#SKÓRAPAMIĘTA Wetrzyj krem zfiltrem Włóż kapelusz głowę 小 Wrzuć siebie koszule Wystrzegaj sięsolari ium Wypoczywai wcieniu od SEKCJA Wsuń nosokulary zfiltrem Akademia Czerniaka warzystwo znamie! znamje?”

                                                                                                                                                   Sylwia Grigo
                                                                                                                                                         Magdalena Pryk