Pożegnanie zimy warsztatowo. Eksperymenty z lodem w świetlicy.

Pożegnanie z zimą warsztatowo.

Eksperymenty z lodem.

Uczniowie z klasy I a SP 25  na zajęciach świetlicowych uczestniczyli w warsztatach „Tworzymy witraże lodowe z panią zimą”. Chodź coraz bliżej wiosna, to jednak zima dopisała i aura za oknem sprzyjała eksperymentom z wodą i śniegiem. Warsztaty miały na celu zainspirowanie dzieci porą roku. Podczas spotkania pod bacznym okiem p. Ani i p. Agnieszki powstawały cudowne witraże lodowe. Dzieci poszukiwały sopli lodu zwisających z drzew rosnących przed szkołą. Obserwowały stany skupienia wody (ciekły, stały, gazowy – para wodna). Zastanawiały się, czy śnieg naprawdę jest czysty? Eksperymentom z wodą w rożnych stanach skupienia towarzyszyła baśń H.Ch. Andersena „Królowa Śniegu”, którą czytał Krzysztof Kowalewski. Nie zabrakło rozmów dotyczących uroków zimy i bezpiecznych zabaw na śniegu.


Po takich warsztatach stawiamy wyzwanie kolejnej zimie 🙂

Agnieszka Koterska, Anna Karżewicz