Przedszkolaki z PM 8 – gośćmi naszej szkoły.

Zabawa jest nauką, nauka zabawą

Zaczął się czas rekrutacji do szkół podstawowych. Nie jeden przedszkolak chciałby podjąć naukę w szkole, gdzie można ciekawie spędzić czas i sporo się nauczyć, przy tym dobrze się bawiąc. Niewątpliwie o tym, że nasza szkoła będzie dobrym wyborem, przekonały przedszkolaków z Przedszkola Miejskiego Nr 8 w Olsztynie, pani Magda, nauczycielka biologii  w SP25 oraz pani Patrycja, nauczycielka chemii w SP25.

Podczas zajęć w pracowni biologiczno–przyrodniczej mali uczniowie poznali zasady mikroskopowania. Na prezentowanych modelach rozpoznawali m.in. narządy budujące organizm człowieka czy elementy budowy kwiata. Jakie są zasady zdrowego stylu życia? – w tym pomogła układanka „Piramida zdrowego żywienia i aktywności fizycznej”.

Natomiast  podczas zajęć pt. „Kolorowa chemia” dzieci budowały modele przestrzenne, a także przeprowadzały reakcje chemiczne zmieniające barwę.

Zainteresowanie tematyką było ogromnie. Mamy nadzieję, że przedszkolaki jeszcze nie raz będą mogły spotkać się na lekcjach, już jako uczniowie w naszej Szkole Podstawowej Nr 25 w Olsztynie.
Zapraszamy:)
Magdalena Pryk
Patrycja Komoszyńska