Innowacja pedagogiczna „Let’s send a card” ruszyła

  • Innowacja pedagogiczna „Let’s send a card” ruszyła 🙂

Pierwszym wylosowanym przez portal dla nas krajem jest Rosja, a osoba do której wysyłamy kartki jest Veronika. Veronika w języku angielskim opisała czym się interesuje i czego chciałaby się dowiedzieć od nas. Dzieci wraz z nauczycielem przeczytały i przetlumaczyły opis zagranicznej koleżanki. Następnie każde napisało kilka slow o sobie i to jaka książkę ostatnio przeczytało, bo tego Veronika najbardziej chciała się od nas dowiedzieć. Prosiła również o wysłanie monety z naszego kraju. Po tej lekcji uczniowie zrozumieli, że języka angielskiego nie uczą się 'dla zasady’, lecz świetnie może im się przydać w przyszłości w komunikacji, a nawet już teraz 🙂 Poznali również nowe słownictwo tj. coins, hedgehog, baking i wiele innych. I tak już będzie po każdej lekcji realizowanej za sprawą strony postcrossing.com. 'Hugs and kisses’ dla Rady Rodziców, która ufundowała nam znaczki. Bardzo dziękujemy 🙂