ZIEMIA, TO WYSPA ZIELONA… klasy 2 B

ZIEMIA,  TO WYSPA ZIELONA WŚRÓD INNYCH DALEKICH PLANET

Ziemia Drzewo– Pod takim hasłem upływały dni nauki w klasie 2 B, przed 22 kwietnia, kiedy to obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Ziemi.

Dowiedzieliśmy się,  co to jest ekologia i czym zajmuje się ekolog. Ziemi bardzo szkodzi przemysłowa działalność człowieka: dymy z kominów fabrycznych, spaliny samochodów, smog, zanieczyszczona ściekami woda, wycinanie lasów ….

Postanowiliśmy zostać Przyjaciółmi Przyrody i chronić naszą Planetę. Byśmy nie musieli w przyszłości z niej uciekać, obiecaliśmy  zacząć od siebie. Wiele możemy zdziałać na rzecz ochrony przyrody poprzez zachowywanie porządku w najbliższym otoczeniu, segregację śmieci, oszczędzanie wody i prądu, poruszanie się po mieście tramwajami, rowerami, hulajnogami.

Chcemy, by nasz planeta wciąż była czystym domem dla ludzi, roślin i zwierząt.

Jak trudno jest przywrócić pierwotny ład i porządek pokazało nam kreatywne doświadczenie – malowanie na mleku.

Nasza Planeta – prezentacja prac

Aby nie zasypywać Planety plastikowymi odpadami postanowiliśmy nadać im nowe życie.

Recykling – prezentacja prac

Opracowanie: Anna Paszkowska