31 maja Dzień Bociana Białego

31 maja w Polsce obchodzimy Dzień Bociana Białego.

Bocian biały  jest nieodłącznym symbolem polskiej wsi, jednym z najstarszych gatunków żyjącym blisko ludzkich siedzib. Zawsze zajmował szczególne miejsca w naszej tradycji, wierzeniach i kulturze. W przekonaniu mieszkańców wsi bocian był ptakiem zapowiadającym nadchodzące wydarzenia i ostrzegającym przed niebezpieczeństwem. Polska jest ostoją bociana białego. Szacuje się, że w naszym kraju gniazduje około 50 000 par bocianów, co sprawia, że zajmujemy pierwsze miejsce wśród krajów europejskich, wybieranych przez bociany.

Dzień Bociana Białego stał się dla nas  doskonałą okazją do popularyzacji wiedzy na temat życia tych ptaków.

W zespołach wykonaliśmy prace artystyczne o bocianach.

klasa 2 d dzień bociana bialego klasa 2 d dzień bociana bialego klasa 2 d dzień bociana bialego klasa 2 d dzień bociana bialego

Układaliśmy także historyjki obrazkowe o bocianich rodzinach oraz poznaliśmy wiele ciekawostek o ich życiu.

 

Bociania rodzina klasa 2 d projekt bocianBociania rodzina klasa 2 d projekt bocian Bociania rodzina klasa 2 d projekt bocian Bociania rodzina klasa 2 d projekt bocianBociania rodzina klasa 2 d projekt bocianBociania rodzina klasa 2 d projekt bocian

Klasa 2 d