Czarownica, mumie… Halloween w klasie Id i Ib

Na zajęciach języka angielskiego dotyczących Halloween

pani Magda wprowadziła najmniejszych uczniów naszej szkoły

w świat czarownic, mumi i…  amerykańskiego święta 😉

 

  • Uczniowie klasy I d starali się pomóc pewnej mało urodziwej czarownicy…

Najpierw poznawali słówka, takie jak ghost, witch, monster, pumpkin i inne. Następnie każdy uczeń, który dobrze rozpoznał i wypowiedział dane słówko mógł przyczepić czarownicy brodawkę. Nie było łatwo. Musiał to zrobić z zasłoniętymi oczami. Klasa oczywiście pomagała 🙂  I czarownica zyskała bardziej na urodzie 😉.   Halloweenowa piosenka była nie tylko miłym zakończeniem zajęć, ale również świetnym wprowadzeniem do liczenia.

  • A w klasie I b było naprawdę strasznie. Na ulice wyszły mumie i zaatakowały klasę I B w sali nr 122 . Oj! Działo się…

Zajęcia rozpoczęły się wprowadzeniem słownictwa związanego z Halloween. Potem były zabawy w kółku, wspomagające zapamiętanie słówek. Na koniec dzieci wysłuchały halloweenową piosenkę i owinęły przyjaciela z ławki papierem toaletowym, zapamiętując kolejne słowo z lekcji tj. „mummy”.

Magdalena Gwiazda-Kolpy, Anna Kniaź

„The witch with warts”

– Czarownica z brodawkami w wykonaniu klasy I D

Czarownica po angielsku Czarownica po angielsku

Atak mumi w  klasie I B !!!

Oj! Działo się 😉

Mumie na angielskim

Mumie na angielskim