Klasa 3d w Bibliotece Pedagogicznej

Klasa III D w Bibliotece Pedagogicznej na zajęciach

„Doświadczanie barw w czarnej księdze kolorów”

 01.10.2021r.

okładka książki

Każdego roku w drugi czwartek października obchodzony jest

Światowy Dzień Wzroku.

Kolorowy  październik  powitaliśmy w Bibliotece Pedagogicznej. Uczestniczyliśmy w ciekawych zajęciach edukacyjnych „Doświadczanie barw w czarnej księdze kolorów”. Wysłuchaliśmy opowiadania o niewidomym chłopcu. Postrzegaliśmy przedmioty z zamkniętymi oczami, odwołując się do innych zmysłów. Wykonaliśmy także wypukłe obrazki , które są wykorzystywane do książek dotykowych. Tekst znajdujący się w książkach dotykowych jest w czarnym druku oraz jednocześnie w alfabecie Braille’a, aby umożliwić osobie niewidzącej, jak i pozostałym członkom rodziny wspólne czytanie.

„Skoro moje oczy nie mogą mi opowiedzieć o ludziach i wydarzeniach, poglądach i doktrynach, muszę znaleźć jakiś inny sposób”

Louis Braille

(W 1824 roku 15-letni Louis Braille ukończył pracę nad kodem sześciopunktu)

Zapraszamy do FOTO-GALERII

foto buton

Klasa III D
Beata Bielska , Karolina Skuza