Święto Pieczonego Ziemniaka z klasą 3c

Klasa IIIc podczas

Święta Pieczonego Ziemniaka

– U Kojrysa.

Wspaniałą zabawę zagwarantowała sobie klasa IIIc podczas pobytu w gospodarstwie ekologicznym – U Kojrysa. Przy ognisku  piekliśmy kiełbaski i jedliśmy  smaczny  wiejski chleb. Była przejażdżka  w siodle oraz ludowym warmińskim wozem dla wszystkich chętnych. Zwiedziliśmy gospodarstwo   – dużo dowiedzieliśmy się o życiu  takich zwierząt jak;  konie,  króliki, kury, gęsi, kaczki. Bawiliśmy się przy muzyce w Ludowej Stodole. Wspólnie zbieraliśmy ziemniaki z pobliskiego pola do ręcznie wyplatanych wiklinowych koszy. Następnie piekliśmy je w żarze ogniska, a degustacja odbyła się ze świeżym wiejskim masłem.

Uczniowie klasy IIIc; Małgorzata Pszczółkowska, Maria Karzecka –  17 IX 2021 r. foto buton