Lekcja kleksografii w klasie 4 E

Podczas listopadowej lekcji języka polskiego w klasie 4 E,

dzieci miały okazję poczuć się jak bohaterowie „Akademii Pana Kleksa”,

przenosząc się w świat fantazji.

Uczyli się obchodzenia z atramentem. Po części teoretycznej lekcji odbyła się część praktyczna. Zabawa polegała na robieniu dużych kleksów na arkuszu papieru, który następnie składano na połowę i odczytywano różne historie z powstałych w ten sposób obrazków. Dzieci mogły domalować brakujące części . Wśród kleksów znalazły się zwierzęta, postacie z bajek. Atramentowe arcydzieła można zobaczyć na zdjęciach. Wszyscy świetnie się bawili, z radością odkrywając symetrycznie odbite kształty. Następnie uczniowie nadawali tytuły swoim „kleksom – obrazkom” i opisywali je. Uczniowie za swoją pracę zostali nagrodzeni piegami. Dzięki nietypowej lekcji języka polskiego mogliśmy choć na chwilę przenieść się w magiczny świat Ambrożego Kleksa.

foto butonMonika Krzętowska