Międzynarodowy Dzień Tolerancji

TOlerancJA

to jedna z wartości, która w obecnych czasach jest tak samo cenna co też potrzebna. Dlatego od kilkudziesięciu już lat 16 listopada obchodzimy Światowy Dzień Tolerancji.

Święto stworzone po to, by zwrócić uwagę większej liczby ludzi na problem nietolerancji, przemocy, nacjonalizmu, rasizmu i antysemityzmu.

Na zajęciach w świetlicy tego dnia dużo się działo. Były filmy tematyczne, bajka  H. Ch. Andersena o „Brzydkim kaczątku”, praca plastyczna „Kolorowe dłonie”, plakat TOLERANCJA – AKCEPTACJA oraz rozmowy na temat dzieci innej narodowości, które uczą się razem z nami.

Ten dzień przypomniał nam wszystkim , jak ważne jest tolerowanie siebie nawzajem. Każdy z nas ma prawo być inny. Każdy z nas ma potrzebę bycia akceptowanym w grupie. Inny nie oznacza gorszy. Często jest tak, jak w przypadku tytułowego kaczątka – nie doceniamy drugiego człowieka, wyśmiewając się z niego, a on okazuje się być pięknym i dobrym.

kamera
Opracowanie: Anna Karżewicz, Agnieszka Koterska, Sylwia Kawałko, Ewa Rostecka