03.12.2021 r. Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami

plakat 2021 Międzynarodowy Dzień Osób z NiepełnosprawnościamiProjekt ogród ekologiczny.

Hasło: WALKA O PRAWA W ERZE POST-COVIDU.

Organizatorem Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnościami  jest

Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 3 w Olsztynie

i „FUNDACJA POMOC W KOMUNIKOWANIU SIĘ”.

 

W tym dniu odbędzie się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. „Moja mandala”, sponsorem nagród jest „FUNDACJA POMOC W KOMUNIKOWANIU SIĘ”, partnerami FUNDACJA Santander i i Firma WOJ. Mecenat nad sztuką objęły: Vera Kobylińska, ASP Warszawa, Aldona Pac, ASP Gdańsk.

Rekomendowana przez naszą fundację prezentacja multimedialna autorstwa Justyny Chlebowicz zachęca nas do wspólnego działania na rzecz osób z niepełnosprawnościami i rozkwitania w ogrodzie praw, które wykiełkują z nasion zasadzonych wspólnie w szkolnym ogrodzie oto link do niej https://gofile.io/d/FbpO6P

Odbędą się też kiermasze świąteczne, z których dochód przeznaczony jest na utworzenie ogrodu ekologicznego w szkolnym patio. Dziękujemy partnerom i darczyńcom, którzy włączyli się w ten projekt. Autorką plakatu w tym roku jest  Agnieszka Probola, ASP Warszawa-wydział grafiki.

Podsumowanie akcji odbędzie się w Radiu Olsztyn, 19.12.2021 r. w audycji radiowej „Dziecinada” o godz. 9.00. A wiosną wspólnie zasadzimy nasiona w naszym ogrodzie praw z niepełnosprawnościami.

Zapraszamy do wspólnego celebrowania tego święta 🙂

Małgorzata Konczanin

Relacja z Międzynarodowego Dnia Osób z Niełnosprawnościami