Jesienne wspomnienia w klasie 1 b

Zima za pasem, ale wspomnienia jeszcze są gorące, kiedy…

Prace dzieci - Jesienne drzewaSłoneczna, złota jesień zachęcała uczniów klasy 1 b do spaceru i obserwowania przyrody. Wcześniej, na lekcjach uczniowie omawiali najpopularniejsze gatunki drzew liściastych. W czasie spaceru po osiedlu dzieci miały okazję wykazać się znajomością tych drzew, zbierać ich owoce, różnokolorowe liście i podziwiać wspaniałe barwy jesieni. Poza znanymi sobie liśćmi dębu (szypułkowego) znalazły też liście i owoce dębu czerwonego. Zobaczyły, że liście jarzębiny zwyczajnej i szwedzkiej są zupełnie inne. Zbierały liście klonu zwykłego, ale również jawora. Popularne wcześniej „noski” teraz fachowo nazywały skrzydlakami. Zebrane w czasie spaceru liście zostały  wykorzystane do wykonania różnorodnych prac plastycznych. Pozostałe materiały przyrodnicze były ozdobą klasy, a niektóre z nich posłużą jako liczmany.

Ewa Diaków, Anna Kniaź