„Solidarność” pamiętamy

Uczniowie klas 6a, 6d, 8b, 8d uczcili podczas wycieczki szkolnej

40 rocznicę STANU WOJENNEGO odwiedzając

EUROPEJSKIE CENTRUM SOLIDARNOŚCI.

Jest to nowoczesna, multimedialna ekspozycja dedykowana Solidarności i zmianom, jakie zaszły pod jej wpływem w całej Europie Środkowo-Wschodniej. Na powierzchni 3 tys. m kw. prezentowane są poruszające pamiątki, zdjęcia, materiały filmowe i dźwiękowe, archiwalne dokumenty, rękopisy, mapy, wydawnictwa podziemne, gazety, obiekty sztuki niezależnej.

Dodatkowo odwiedziliśmy CENTRUM NAUKI EXPERYMENT.

Jego celem jest popularyzacja nauki i pobudzanie kreatywności, ale także dostarczanie świetnej i interesującej rozrywki. Jest to możliwe dzięki ciekawie zaprojektowanym interaktywnym wystawom, prezentującym niezwykłe zjawiska otaczającego nas świata w prosty i zrozumiały sposób.

Wycieczka odbyła się w ramach projektu „Poznaj Polskę”.

Sebastian Pyrzanowski