Wizyta klasy 1 b w Bibliotece Abecadło

17 XI 2021r. uczniowie klasy 1b odwiedzili

Bibliotekę Multimedialną „Abecadło”.

Dzieci poznały zasady korzystanie z biblioteki. Pani bibliotekarka oprowadziła grupę po całym pomieszczeniu, omówiła księgozbiór, poinformowała, jak oznaczone są książki i zaprezentowała różne ich  rodzaje. Dostępne są zbiory dla najmłodszych,  starszych a nawet  dorosłych czytelników. Dzieci już wiedzą na jak długo i jaką ilość książek można wypożyczyć jednorazowo. W bibliotece są również gry planszowe, komputerowe, filmy a także płyty z muzyką. Na miejscu można skorzystać też z Internetu. Po obejrzeniu prezentacji  pt. „Jak powstaje książka”  uczniowie układali  z ilustracji drogę książki – od autora do czytelnika. Wkrótce zapewne dzieci chętnie będą odwiedzać bibliotekę w towarzystwie swoich rodziców.

Ewa Diaków, Anna Kniaź