Wizyta klasy 1b w Planetarium. Udział w interaktywnej wystawie „Barwy”

W grudniu klasa 1 b pojechała do Planetarium.

Uczniowie obejrzeli projekcję „Ziemia, Księżyc, Słońce”. 

W czasie seansu animowanego, z zabawnym kojotem w roli naukowca, dzieci mogły uzyskać odpowiedź na pytania: Jaką rolę w naszym życiu pełni Słońce i Księżyc? Dlaczego świeci Słońce? Jakie zjawiska obserwujemy w dzień i w nocy? Jak powstał kalendarz? Jak zmieniają się pory roku i dnia? Jak człowiek przygotowywał się do  podróży kosmicznych?

Następnie odwiedziliśmy interaktywną wystawę „Barwy”, okresowo eksponowaną w Planetarium. Dzieci mogły samodzielnie  eksperymentować  ze światłem i kolorem,  a w trakcie własnych działań, obserwować określone zjawiska fizyczne. Wyjazd do Planetarium spodobał się dzieciom. Był okazją do nauki również przez zabawę.

Ewa Diaków, Anna Kniaź