DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU- klasa 3 d

W lutym obchodzimy

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

08. 02. 2022 r.

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest od 2004 roku i ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych,  zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa dzieci w Internecie.

Mieliśmy więc okazję porozmawiać na temat bezpieczeństwa w sieci. Omawialiśmy różne rodzaje zagrożeń. Przypomnieliśmy zasady Netykiety czyli dobrego zachowania w sieci, surfowaliśmy po bezpiecznych dla dzieci stronach, np. Sieciaki i oglądaliśmy filmy przestrzegające przed niebezpieczeństwami czyhającymi na stronach internetowych.

Polecamy film edukacyjny UNICEFgwiazdy TikToka o cyberprzemocy

Problem bezpieczeństwa w sieci  utrwaliliśmy na naszych plakatach. Zwróciliśmy uwagę także na to, że pozytywne strony Internetu przeważają nad jego negatywnymi  stronami, a Internet to źródło wiedzy i rozrywki i ważne jest, żeby w świadomy i bezpieczny sposób w pełni z   niego korzystać.

Dzień Bezpiecznego Intnetu - zdjęcie klasowe 3d

Wymyśliliśmy także kilka rad – rymowanek😊

  • Nie graj często w komputerowe gry, bo uzależnisz się raz, dwa, trzy…
  • Nie bądź leń i zabezpiecz swój komputer w jeden dzień!
  • Spędzaj wesoło czas przy surfowaniu, a nie na hejtowaniu!
  • Z nieznajomym nie gadaj, lepiej z przyjaciółmi rozmawiaj!
  • Nie siedź długo przy komputerze, lepiej pograć w piłkę i pojeździć na rowerze!

Uczniowie klasy III D

                       Opracowanie:  Beata Bielska