Jak dbamy o zdrowie w klasie 1b?

Uczniowie z klasy 1 b należą do klubu Wiewiórka,

którego jednym z ważnych zadań jest kształtowanie dobrych nawyków higieny jamy ustnej.

Stan naszego uzębienia wpływa na cały organizm. Dbając o zęby dbamy o całe ciało. Zdrowy człowiek, musi mieć przede wszystkim zdrowe zęby. Zepsute zęby powodują stany chorobowe w różnych częściach ciała. Świadome dziecko wie, kiedy i jak długo należy myć zęby, jakiej szczoteczki używać, jak często wymieniać szczotkę, ile razy w roku należy odwiedzać dentystę, co należy jeść, a czego unikać oraz co służy zdrowiu zębów.

Ponieważ w marcu obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej

dzieci z klasy 1b miały możliwość ugruntowania i znacznego poszerzenia wiadomości na ten temat. Wykonały również w grupach plakaty promujące zdrowie i higienę jamy ustnej. W holu szkoły została ustawiona gazetka z hasłami, jak dbać o zęby, ponieważ ta wiedza jest niezbędna każdemu człowiekowi na co dzień a nie tylko od święta.

 

Opracowanie: 
Ewa Diaków – opiekun klubu Wiewiórka,
Anna Kniaź