Klasa 4c na zajęciach edukacyjnych u strażaków

Jakie są główne miejsca zagrożeń pożarowych w domu?

Jak im zapobiegać?

I co zrobić, gdy jednak dojdzie do pożaru?

Odpowiedzi na te pytania  otrzymali uczniowie SP25 z Olsztyna. To właśnie klasa 4c  dnia 29.03 2022 r. wraz z wychowawczynią p.Anną Paluch i p.Marią Karzecką odwiedziła placówkę w  siedzibie jednostki ratowniczo-gaśniczej numer 2  przy ul .Zientary Malewskiej  33 i wzięła udział w zajęciach,  w sali edukacyjnej „Ognik” w Olsztynie. Jest to trzynasty „Ognik” na Warmii i Mazurach. Koszt przygotowania i wyposażenia go wyniósł ponad ćwierć miliona złotych.

Zajęcia prowadzą strażacy, którzy poprzez wykład, zabawę i projekcje filmów tłumaczą dzieciom, jak niebezpieczne jest to zjawisko oraz wskazują prawidłowe zachowanie. Ogromne wrażenie na uczniach klasy 4c   zrobiło  specjalnie przygotowane pomieszczenie, w którym symulowany jest rozwój pożaru.

Uczniowie pełni wrażeń opuścili jednostkę i udali się na dalszą część miło spędzonego dnia przy wspaniałej, słonecznej pogodzie.

Opracowanie: Anna Paluch