KLASA Id REALIZUJE NOWY PROJEKT MATEMATYCZNY

„Natalka i Antek w świecie wielkiej matematyki”

to projekt Wydawnictwa MAC, w którym bierze udział klasa 1d w roku szkolnym 2021/2022.

Celem projektu jest  zaprzyjaźnienie dzieci z matematyką, budowanie świadomości, że jest ona obecna we wszystkich dziedzinach życia i otacza nas na co dzień. Natalka i Antek zachęcają dzieci do poznawania matematyki poprzez wykonywanie zadań, metodą projektu i krok po kroku wprowadza dzieci w świat wielkiej matematyki.

Zrealizowaliśmy już moduł II- matematyka w technice! Zgodnie i sprawnie pracowaliśmy w grupach. Zmierzyliśmy ławki, stoły, krzesła, zeszyty, tablicę, drzwi i mnóstwo innych rzeczy w naszej pracowni. Nauczyliśmy się zapisywać pomiary. Wykonaliśmy bardzo skomplikowane zadania na kartach pracy. Zgodnie doszliśmy do wniosku, że matematyka jest naprawdę wszędzie, a zwłaszcza w technice! Zdobyliśmy odznaki, które wkleiliśmy do naszych projektowych dzienniczków i certyfikat wydawnictwa za wzorowo zrealizowane zadanie.

1d projekt matematyczny Natalka i Antek

Zajęcia były niezwykle ciekawe. Z niecierpliwością czekamy na kolejny moduł III matematyka w mieszkaniu!

 

                                                                                                                      Opracowanie:  Justyna Kuczerka-Moszczyńska