Klasy 1d i 3c na warsztatach teatru Kamishibai w Centrum Polsko-Francuskim

Zrobiliśmy to! Nasz prawdziwy papierowy teatr Kamishibai. Kiedy i gdzie?

W czwartek 12 maja, klasy 1 d i 3c z okazji XIX Tygodnia Bibliotek pod hasłem „Biblioteka- świat w jednym miejscu” wybrały się do Centrum Polsko -Francuskiego w Olsztynie, by odkryć japoński sposób opowiadania historii, czyli papierowy teatr Kamishibai.

Po wysłuchaniu historii Kemushi autorstwa Nathalie Dargent, opowiedzianej przez Panią Monikę Zawistowską, zrobiliśmy prawdziwy teatr Kamishibai. W małych okienkach papierowego teatru pojawiły się nasze magiczne historie, które narysowaliśmy i wspólnie opowiadaliśmy. Byliśmy słuchaczami, autorami i gawędziarzami.

1d i 3 c kolaż centrum polsko francuskie

Dziękujemy Zespołowi Centrum Polsko-Francuskiego w Olsztynie za mile spędzony czas.

Justyna Kuczerka-Moszczyńska, Małgorzata Pszczółkowska, Agnieszka Kuciej, Urszula Kozłowska