Kampania społeczna „Cała Polska czyta dzieciom”

W naszej szkole, tradycyjnie w pierwszych  dniach czerwca,  została przeprowadzona akcja  w ramach ogólnopolskiej kampanii  

„Cała Polska czyta dzieciom”.

W tym roku to uczniowie czytali fragmenty książek swoim rówieśnikom i młodszym kolegom i koleżankom. Na podstawie obserwacji i odzewu jaki wywołała ta akcja,  można stwierdzić, że  cieszyła się ona powodzeniem zwłaszcza u młodszych dzieci.

Nauczyciele, wychowawcy włączyli się w przebieg kampanii na rzecz podnoszenia czytelnictwa wśród najmłodszych. Bardzo pomocni okazali się uczniowie : Alicja Chołaścińska,  Dominik Kraszewski z klasy 2c, oraz  Dagmara Brózda,  Anna Jackiewicz  z klasy  3B.

Największy aplauz nasi lektorzy otrzymali w grupach przedszkolnych, oraz w klasie 1d. Najlepszym podziękowaniem było zaproszenie lektorów na następne spotkania z książką.

 

Cała Polska Czyta Dzieciom Cała Polska Czyta DzieciomCała Polska Czyta Dzieciom Cała Polska Czyta Dzieciom Cała Polska Czyta Dzieciom

W tym roku bardzo pomocna okazały się panie nauczycielki ze świetlicy szkolnej, które na co dzień czytają dzieciom, a w tych dniach uświetniły i ubarwiły recytacje wierszy Jana Brzechwy inscenizacjami przedstawiającymi literackie postacie. Nie zabrakło czasu na relaks 🙂

Cała Polska Czyta Dzieciom

Wszystkim tym, którzy pomagali w tej akcji serdecznie dziękujemy.

Koordynatorzy akcji :
Urszula Mazurkiewicz, Elwira Konczanin- Dołkowska, Małgorzata Konczanin