Sensoplastyka na zajęciach języka angielskiego w klasie 1b i 1a

Sensoplastyka

to nic innego jak poznawanie otaczającego nas świata poprzez połączenie doznań dotykowych, wzrokowych, smakowych i słuchowych.

Zajęcia takie mają na celu oddziaływać na układ nerwowy, co za tym idzie wspierać mowę, jak również rozwijać twórcze myślenie, kreatywność, swobodę działania.

Na dzisiejszych  zajęciach użyliśmy makaronu. Dzieci miały za zadanie posłuchać, zrozumieć polecenie w języku angielskim i ułożyć usłyszane słówko  poznane w poprzednim rozdziale takie jak onion, carrot, apple, egg. Po skończonym zadaniu została przyjemna konsumpcja. Przyjemna, bo wiemy jak wiele dzieci lubi „suchy makaron”.

Zajęcia miały formę zabawy, przez co uczniowie chętniej brali w nich udział, przyjemniej utrwalali poznane wcześniej słownictwo, otwierali się, pokazywali swoje emocje. Następne zajęcia z mąką! Rodzice, strzeżcie się! 🙂

sensoplastyka po angielsku

Opracowanie: Magdalena Gwiazda-Kolpy, Anna Kniaź